Jak wybrać narty:

Wybór nart nie jest taki oczywisty. Jaki model, długość – wiele parametrów, jeszcze większy wybór, sprzeczne opinie, czy wyniki testów … . Nie odpowiemy tutaj na pytanie jaki konkretny model wybrać, ale pomożemy określić czym się kierować i jak ograniczyć wybór do 2 – 3 par.

Jak wybrać narty – czym sie kierować:

Pierwsza sprawa to poziom narciarza: od 1 do 10 (gdzie 1 to początkujący, a 10 to ekspert).

Dwa to nasza sprawność fizyczna i ambicje sportowe.

Trzy styl jazdy: krótkim czy długim skrętem na trasach, czy poza trasami.

Cztery: wzrost i waga 

Pierwsze trzy pytania pozwolą na określenie grupy nart w jakiej szukamy najlepszego dla Nas modelu. Jak zaciętymi narciarzami jesteśmy pozwoli na ustalenie czy potrzebujemy nart twardszych, czy miększych. Na koniec wzrost i waga skorygują nasze wybory, tzn zwykle producenci zakładają średnią wagę narciarza – jeśli ważymy więcej, niż średnia możemy wybrać sobie trochę twardsze narty i tak samo, jeśli ważmy sporo mniej, lepiej wybrać miększy model – często nie ma potrzeby wybierania najdroższych nart, jeśli nie będziemy wykorzystywać ich potencjału, a wręcz ich twardość, będzie nam przeszkadzać.

Co do długości od paru sezonów, producenci wrócili do dłuższych nart, z naszej praktyki na 10 osób około 6 wybiera sobie za krótkie narty, jeśli nie jesteś pewien jaką długość wybrać chętnie pomożemy:

606 236 794 lub

 info@mcksport.pl