Rakieta do tenisa to najważniejszy element wyposażenia każdego tenisisty. Rakieta usprawnia Twój styl gry o wszystkie aspekty niezwiązane z techniką. W sklepach tenisowych możesz znaleźć przeogromny wybór rakiet do tenisa, ale jaka rakieta do tenisa będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie? Jak dopasować ją do Twojego stylu gry?

Jak zrozumieć wszystkie parametry rakiety do tenisa? Znajdziemy odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Jaka rakieta do tenisa

Jaka rakieta do tenisa? – najważniejsze parametry

Większość producentów podaje następujące parametry: waga, wielkość główki, balans, układ strun, sugerowana siła naciągania, szerokość ramy, sztywność ramy oraz styl zamachu.

Najbardziej istotne parametry, które musisz uwzględnić przy wyborze rakiety do tenisa to: waga rakiety tenisowej, wielkość główki i balans.

Jaka rakieta do tenisa? – odpowiednia waga

Gdy znasz wagę rakiety do tenisa, to jednocześnie będziesz wiedział, dla osób, z jakim zamachem została ona zaprojektowana. Waga rakiety do tenisa określa też w pewnym sensie poziom zaawansowania tenisisty.

Jaka rakieta do tenisa

Im rama jest cięższa, tym zamach powinien być dłuższy, żeby rakieta miała określoną dynamikę ruchu oraz stabilność przy uderzeniu piłki.

Rakieta do tenisa z cięższą ramą to na przykład Head Graphene Touch Speed PRO, a rakieta z lżejszą ramą to między innymi Head Graphene Touch Extreme LITE 265g 2018.

Jaka rakieta do tenisa

Jaka rakieta do tenisa? – podział ze względu na wagę

Dla kobiet początkujących z zamachem krótkim przeznaczone są rakiety do tenisa do 265 gramów, a dla mężczyzn do 285 gramów.

Rakiety do tenisa o wadze od 265 do 285 gramów są dla kobiet o średnim poziomie zaawansowania i zamachu średnim. Natomiast rakiety do tenisa o wadze od 285 gramów do 300 gramów są odpowiednie dla kobiet i dla mężczyzn na średnim poziomie zaawansowania i o zamachu średnim.

Na rakiety powyżej 300 gramów mogą sobie pozwolić dobrze grający amatorzy i zawodnicy o zamachu długim.

Jaka rakieta do tenisa

Jaka rakieta do tenisa? – wielkość główki

Wielkość główki to następny parametr, który pomaga w określeniu przeznaczenia rakiety tenisowej. Im większa główka, tym większe pole powierzchni czystego odbicia, czyli sweet spot.

Rakieta do tenisa jest wtedy o wiele bardziej komfortowa, dynamiczna, oraz umożliwia nadanie piłce większej rotacji. Rakieta do tenisa z większą główką to na przykład Head Graphene XT Radical S. Posiada ona wagę 280 gramów.

Mniejszy rozmiar główki rakiety do tenisa zapewnia lepsze czucie piłki, większą kontrolę i większą manewrowość, przy mniejszym sweet spocie.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jaka rakieta do tenisa, będzie dla Ciebie właściwym wyborem.

Przykładowe rakiety do tenisa na HalaTenisowa.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do rakiet do tenisa dostępnych na  stronie HalaTenisowa.pl!