Liga tenisowa Marki

Uwaga w nadchodzącym sezonie serdecznie zapraszamy do udziału w Challengu Klubu Tenisowego Marki. Rozgrywki Marki Tennis League zostają do odwołania zawieszone.

 

Piłki Tenisowe:
HEAD ATP (4 piłki) 25zł
HEAD PRO (4 piłki) 20zł

REGULAMIN 2019

1. Celem rozgrywek Marki Tennis League jest podniesienie poziomu sportowego tenisistów.
2. Organizatorem turnieju jest Klub Tenisowy Marki al. Piłsudskiego 117.
3. Uczestnikami rozgrywek mogą być wszyscy, którzy zapiszą się do rozgrywek.
4. Zgłoszenia przyjmowane są przez Organizatora pod numerem tel. 22 781-18-17 lub tenis@halatenisowa.pl.
5. Wszystkie mecze odbywają się na kortach Klubu Tenisowego Marki w Markach.
6. Rozgrywki są przeprowadzane w grupach 6 osobowych ,,systemem każdy z każdym” .
7. Terminy rozgrywanych rund, lista rankingowa oraz wyniki spotkań będą dostępne w recepcji klubu oraz na stronie internetowej.
8. Zawodnicy wpisują wynik do tabel albo zgłaszają go organizatorowi e-mailem.
9. Na koniec każdej rundy osoby sklasyfikowane na pierwszych 2 miejscach przechodzą  do ligi wyżej, natomiast osoby, które zajmą dwa ostatnie miejsca spadną niżej.
10. Mecze w systemie MTL rozgrywane są w dostępnych wolnych godzinach odpowiadających zawodnikom.
11. Mecze MTL rozgrywane są do wygrania 9 gemów (set angielski, przy stanie 8;8 rozgrywany jest tie-break).
12. Jeżeli zawodnicy na koniec rundy mają po tyle samo punktów, to o ich miejscu decyduje liczba zwycięstw, następnie liczba wygranych gemów, a w następnej kolejności różnica między ilością wygranych, a przegranych gemów.
13. MTL to rozgrywki amatorskie osoby, które były klasyfikowane na listach PZT nie mogą brać w nich udziału.
14. Nowo dopisany zawodnik tworzy nową ligę lub wchodzi do ostatniej grupy (niepełnej).
15. Uczestnicy biorą udział w rozgrywkach na własną odpowiedzialność.
16. Rozgrzewka przed meczem nie powinna trwać dłużej niż 10 minut. 
17. Na koniec sezonu osoby sklasyfikowane na 3 pierwszych miejscach mają zagwarantowany start z 1 ligi w następnym sezonie.
18. HEAD ATP oficjalną piłką rozgrywek. MTL przygotowała dla zawodników specjalną ofertę na zakup piłek tenisowych. Organizator nie narzuca konkretnego rodzaju piłek, zawodnicy ustalają je między sobą.
19. MECZE: Każdy zawodnik sklasyfikowany jest w lidze na pozycji 1-6. W każdej rundzie zawodnicy na niższych pozycjach WYZYWAJĄ (dzwoniąć, pisząc maila lub SMS) na mecz zawodników sklasyfikowanych na wyższych pozycjach. Zawodnik wyzwany ma obowiązek w ciągu 48h odpowiedzieć i umówić się na spotkanie. W pierwszym tygodniu rundy można wyzwać zawodników sklasyfikowanych maksymalnie o 1 pozycję wyżej, w drugim tygodniu o 2 pozycje wyżej!
20. Jeśli wyzwany nie może umówić się na mecz w jakimkolwiek terminie w ciągu najbliższych 10 dni lub nie ma możliwości skontaktowania się z nim, wyzywający powinien zgłosić ten fakt Organizatorom.W przypadku potwierdzenia przez Organizatorów braku możliwości rozegrania meczu przez wyzwanego lub braku możliwości skontaktowania się z wyzwanym, wyzwany oddaje mecz walkowerem.
21. W dniu meczu zawodnicy mają obowiązek umówienia się na kolejne spotkanie.
22. Organizator rozpisuje nową rundę na podstawie wyników w tabelach ligowych. Zawodnicy zgłaszający nie wpisane wyniki spotkań po rozpisaniu nowej rundy otrzymają punkty za mecz, ale nie zostaną przeniesieni do ligi wyżej lub niżej, jeśli po korekcie wystąpi taka sytuacja.
23. OPŁATY: Przy pierwszym meczu kolejnej rundy zawodnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty za całą rundę tzn. 150zł (30zł za mecz), jeśli zawodnik nie rozegra wszystkich spotkań i nie wyzwie zawodników sklasyfikowanych na wyższej pozycji w lidze lub nie odpowiedział na wyzwanie to wpłata zostaje przeniesiona na nagrody na koniec ligi. Opłata ma charakter mobilizujący zawodników do rozgrywania wszystkich spotkań.* W przypadku, gdy zawodnik otrzyma zwycięstwo walkowerem istnieje możliwość odrobienia opłaconych godzin poza rozgrywkami ligowymi.** Wniesiona opłata przez zawodników dotyczy 5 meczy po 1h. Spotkania, które przedłużą się wymagają dopłaty przez zawodników zgodnie z cennikiem godzin abonamentowych.
24. O zwycięstwie w rozgrywkach MTL będzie decydowała liczba zdobytych punktów, które naliczane będą na koniec każdej rundy. Zawodnik otrzyma 1pkt za każdy wygrany mecz singlowy lub otrzymany walkower. Dodatkowe punkty przyznawane będą za przynależność do odpowiedniej ligi (np. przy 4 ligach – 1 liga=8pkt, 2liga=6pkt, 3liga=4pkt i 4liga=2pkt.).
25. Komisja turniejowa rozstrzyga wszelkie kwestie sporne.
26. Skład komisji turniejowej