Bez względu na to, jaka jest pora roku, każdy sport outdoorowy, w tym również tenis ziemny, jest związany z koniecznością odpowiedniej ochrony oczu. Promieniowanie słoneczne jest obecne przez cały czas. Zmienia się tylko jego nasilenie. Światło słoneczne bardzo mocno odbija się od śniegu albo od powierzchni wody i podrażnia oczy. W przypadku tenisistów utrudnia ono im grę i oślepia. Jakie okulary tenisowe wybrać?

Okulary tenisowe

Okulary tenisowe – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Gdy kupujesz okulary tenisowe, to zwróć uwagę na następujące parametry:

  • rodzaj soczewek,
  • filtr UV,
  • polaryzacja,
  • kolor szkieł oraz możliwość ich wymiany.

Pamiętaj również o tym, że okulary powinny być dopasowane do uprawianej przez Ciebie dyscypliny sportowej i do aktualnych warunków atmosferycznych.

Okulary tenisowe – jaki rodzaj soczewek wybrać?

Na szczęście już coraz rzadziej w sklepach można spotkać okulary tenisowe przeciwsłoneczne z plastikowymi soczewkami. Musisz sam przyznać, że nie wykazywały się one zbyt dużą trwałością. Tak naprawdę nie nadawały się do tego, żeby uprawiać w nich sporty.

Aktualnie do produkcji okularów tenisowych stosuje się szkła z poliwęglanu lub trivexu. Te tworzywa charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Dzięki temu całe okulary z takiego tworzywa są wyjątkowo solidne.

Okulary tenisowe

Okulary tenisowe – jaki filtr UV wybrać?

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne są w stanie zablokować promieniowanie UVA i UVB praktycznie w stu procentach. Filtry znajdujące się w okularach dają najlepszą ochronę wtedy, gdy szkła osłaniają nie tylko same oczy, ale również fragmenty skóry wokół nich. Promieniowanie może dostawać się do Twoich oczu dosłownie z każdej strony. Pełne szkła w okularach tenisowych w bardzo dużym stopniu zmniejszają działanie promieniowania ultrafioletowego na Twoje oczy.

Okulary tenisowe – dlaczego polaryzacja jest przydatna?

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją ograniczają tworzenie się refleksów świetlnych i likwidują odblaski. To sprawia, że wszystkie kolory możesz zobaczyć bardzo wyraźnie. W dodatku takie okulary tenisowe z polaryzacją zapewniają bardzo dobry kontrast.

Okulary tenisowe – czy kolor szkieł jest ważny?

Tak, kolor szkieł jest istotny. Każde szkła sprawdzą się w trochę innych warunkach. Przykładowo najlepsze szkła dla tenisistów to te w kolorze brązowym. Bardzo dobrze chronią one przed negatywnym wpływem niebieskiego światła i umożliwiają dobre widzenie kształtów i kontrastów kolorystycznych. To najlepszy kolor soczewek na słoneczne dni. Brązowe soczewki będą odpowiednie również dla kierowców i dla biegaczy.

Okulary przeciwsłoneczne

Przykładowe okulary tenisowe na HalaTenisowa.pl

Chcesz zobaczyć wszystkie okulary tenisowe na HalaTenisowa.pl? Kliknij ten akapit!