Firma Head jest znanym na całym świecie producentem oraz sprzedawcą bardzo wysokiej jakości sprzętu sportowego i odzieży.

Wśród nich można znaleźć między innymi:

  • narty,
  • kaski,
  • gogle narciarskie,
  • akcesoria sportowe, buty do tenisa.

Sprzęt sportowy firmy Head jest stosowany przez wielu sławnych sportowców. Wśród tenisistów można wymienić na przykład:

  • Novaka Djković’a (serbskiego tenisistę, który wygrał turniej Australia Open 2013),
  • Andre Agassiego (mistrza 8 turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, triumfatora Mistrzostw ATP, mistrza olimpijskiego z Atlanty w grze pojedynczej, trzykrotnego zdobywcę Pucharu Davisa).

Buty do tenisa

Dlaczego odpowiednie buty do tenisa są tak ważne?

Tenis jest taką dziedziną sportu, która wymaga odpowiedniego obuwia. Chociaż mogłoby się wydawać, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przebywać na korcie w tenisówkach – to jest to bzdura. Gdy gra się w tenisa, to biega się przede wszystkim na boki. W tenisa nie powinno się również grać w butach do innych rodzajów sportów, na przykład do biegania. Tylko buty do tenisa pozwolą Ci uniknąć ewentualnych przeciążeń i skręceń stóp. Dobrze dobrane buty do tenisa pozwalają utrzymać stopy w odpowiedniej pozycji, a co za tym idzie, wykonywanie ślizgów oraz przyspieszeń na korcie jest prostsze i pewniejsze.

Przykładowe buty do tenisa na halatenisowa.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij tutaj, aby przejść do dostępnych butów do tenisa.

Buty do tenisa damskie Head

Firma Head zajmuje się produkcją butów do tenisa: damskich, męskich i dziecięcych. W tej pierwszej kategorii znalazły się między innymi buty Sprint SF Women.

Buty do tenisa damskie

Charakteryzują się one wyjątkową niepodatnością na rozerwania i bardzo niską wagą. Zastosowano w nich innowacyjny materiał SuperFabric, który sprawia, że te buty do tenisa są bardzo wygodne i dodatkowo nie niszczą się nawet podczas bardzo długich wymian.  Materiał jest wyjątkowo trudny do rozerwania. Ten materiał zapewnia stopom i palcom tenisistów odpowiednią ochronę.

Buty do tenisa męskie Head

Tutaj warto wspomnieć o przykładzie modelu Sprint Pro 3.0 Clay Men. Są one odpowiednie dla osób, które chcą nabrać większej prędkości podczas gry na korcie tenisowym. Buty z tej serii nie tylko są wyjątkowo lekkie, ale również wytrzymałe. Przepuszczają powietrze, co w znacznym stopniu wpływa pozytywnie na komfort ich użytkowania. Buty doskonale utrzymują stopę w odpowiedniej pozycji. Wyróżniają się niespotykanym wcześniej systemem sznurowania oraz stabilizacją pięty.

Buty do tenisa męskie

Buty do tenisa dziecięce Head

Jednym z najbardziej interesujących modeli jest Revolt Pro 3.0 Junior. Charakteryzuje się on bardzo dużą odpornością na ścieranie oraz dobrą stabilizacją stopy. Te dwie cechy butów do tenisa są na pierwszym miejscu dla młodych tenisistów.

Buty do tenisa dziecięce