Jak warunki pogodowe mogą wpływać na widoczność?

Na dużych wysokościach gęstość powietrza jest coraz mniejsza, dlatego słabiej filtruje promienie UV. Ponadto promienie słońca, które odbijają się od śniegu, są jaśniejsze i bardziej intensywne. Z kolei wiatr może spowodować łzy w oczach i zatrzeć widzenie. Również cząstki lodu mogą dostać się do twoich oczu. Jak wybrać gogle? – to pytanie należy sobie zadać przed ich zakupem. Pomożemy na nie odpowiedzieć.

Gogle narciarskie i gogle snowboardowe pomogą chronić oczy przed niebezpieczeństwami w górach, czyniąc aktywne spędzanie czasu na powietrzu dużo przyjemniejszym. Doradzimy jak wybrać gogle. Kupuj wybrane gogle narciarskie i gogle snowboardowe przez stronę halatenisowa.pl!

Czy gogle będą kompatybilne z kaskiem?

Praktycznie wszystkie gogle pasują do kasków, ale nadal dobrze jest przymierzyć je razem przed zakupem, aby zapewnić sobie dobre i komfortowe dopasowanie. Więcej informacji na temat doboru kasku znajdziesz w artykułach naszych ekspertów.

Na co zwracać uwagę przy zakupie gogli?

gogle smith I/O chromapop

  1. Korekta paska.
    – Większość gogli posiada pojedynczy, przesuwny klip do regulacji.
    – W niektórych modelach (np. SMITH IO) zastosowana jest dodatkowo otwierana klamra, która znacznie ułatwia zakładanie.
    – Niektóre modele gogli dziecięcych nie mają regulacji paska.

2. Wypełnienie.
– Przyjemny w dotyku materiał lub gąbka, którym wyłożone są krawędzie dookoła gogli sprawia, że gogle dobrze przylegają i nie drapią twarzy.
– Pianka powinna być wystarczająco gruba, aby chronić twarz. Jednak zbyt gruba pianka zwiększy zamglenie szyb gogli.
– Wysokiej klasy gogle mogą posiadać 2 lub 3 warstwy cienkiej wyściółki dla lepszej wentylacji.

gogle-smith-4d-mag-hornet-flood-chromapop-sun-black-2020

3. Nowinki technologiczne!
– Istnieją modele gogli, które mają wbudowany cyfrowy wyświetlacz.
– Zaawansowany technologicznie wyświetlacz będzie współpracował z GPS i Bluetooth. Dzięki niemu możesz wyświetlać w czasie rzeczywistym informacje nawigacyjne, dotyczące wydajności i smartfona w goglach.

Nosisz okulary? Rozwiązaniem dla Ciebie będą gogle OTG!

Mamy dobrą wiadomość! Jeżeli nie lubisz używać soczewek kontaktowych i najchętniej szusujesz na stoku w swoich okularach

korekcyjnych, rozwiązanie jest bardzo proste – to gogle Gogle OTG (Over the Glass)! Te modele mają w środku wystarczająco dużo miejsca, aby zmieściły się tam Twoje okulary. Jednocześnie, są tak zaprojektowane, aby zapobiegać uciskowi obudowy okularów na skroń i nos,

Po gogle zapraszamy tutaj:

– gogle juniorskie

– gogle damskie

– gogle męskie