Gdy wpiszesz w wyszukiwarkę Google hasło: buty tenis, to znajdziesz mnóstwo sklepów internetowych, które oferują tego rodzaju obuwie.

Kryteriów jego doboru jest kilka, ale jednym z najważniejszych jest dopasowanie modelu buta do nawierzchni kortu, na którym będziesz grał. Właściwie dopasowane obuwie tenisowe zwiększa komfort gry. Jeżeli zamierzasz trenować regularnie, to polecamy Ci zakup wytrzymałego modelu butów do tenisa z dobrą amortyzacją oraz stabilizacją stopy.
Podpowiemy Ci, jakie jeszcze parametry powinieneś uwzględnić, kupując buty tenis.

Buty tenis

Buty tenis – na kort trawiasty

  • OMNI CLAY (OC), czyli korty ze sztucznej trawy są w Polsce bardzo popularne w okresie zimowym.
    Trawa może być wyższa albo niższa, co ma wpływ na tor lotu piłki po jej odbiciu. Profesjonalna podeszwa w tego rodzaju butach do tenisa (buty tenis) posiada dużą ilość niewielkich wypustek, przypominających mini-korki.
    Buty tenis na kort trawiasty, muszą charakteryzować się bardzo wysoką przyczepnością, ponieważ kort tego rodzaju może być śliski.
  • Buty tenis do kortów z naturalnej trawy, czyli Grass są w zdecydowanej mniejszości. Przeznaczone są one przede wszystkim dla graczy, którzy grają na Wimbledonie.
    Korki na podeszwie posiadają maksymalną wysokość 3 mm. Jeżeli chcesz znaleźć takie obuwie, to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: buty tenis, a znajdziesz mnóstwo modeli odpowiednich na kort trawiasty.

Buty na wszystkie korty twarde – ALL COURT (AC)

Tutaj niezbędna będzie solidna podeszwa, która poradzi sobie z twardą nawierzchnią. Dodatkowo taka nawierzchnia wymaga od butów odpowiedniej amortyzacji i sprężystości.

Buty tenis

Buty tenis – przykładowe modele

Przykładowo, dla mężczyzn odpowiednie będą buty HEAD SPRINT PRO MEN BLSO. Są one wyposażone w technologię Micro-Fit, która sprawia, że wewnętrzna część buta jest dopasowana do części środkowej.

W tych butach nie ma żadnych szwów, co jeszcze zwiększa komfort ich użytkowania. Na pięcie znajduje się antypoślizgowy materiał, a część przednia jest dodatkowo wzmocniona wytrzymałą gumą.
Podeszwa jest wykonana z gumy Hybrasion.

buty tenis

Natomiast dla kobiet odpowiedni będzie model HEAD SPRINT TEAM WOMEN. Wnętrze buta jest pokryte materiałem Micro-Fit.
Buty tenis mają oddychającą cholewkę, a niektóre ich elementy są wykonane z siatkowanego materiału.

Podeszwa została wyprodukowana z gumy Hybrasion, która nie pozostawia śladów na korcie. Została ona opracowana na bazie formuły o podwyższonej odporności na ścieranie. Wykorzystuje się ją w miejscach szczególnie narażonych na nacisk w czasie typowo tenisowych ruchów.

System HEAD HyBrasion zmniejsza obciążenie palców oraz charakteryzuje się wybitną trwałością niezależnie od rodzaju nawierzchni kortu.

Buty Head tenis

Oba te modele butów, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn są odpowiednie do wszystkich rodzajów kortów.

Przykładowe buty do tenisa na HalaTenisowa.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do buty tenis dostępnych na stronie HalaTenisowa.pl