Gdy wybierasz buty to tenisa ziemnego, to w pierwszej kolejności powinieneś wziąć pod uwagę Twoje oczekiwania. Inne buty to tenisa ziemnego będą odpowiednie dla osób początkujących, a inne dla zaawansowanych. Dobrze dobrane obuwie pozwoli Ci zadbać o komfort stóp i zmniejszyć ryzyko nabawienia się kontuzji.

Buty do tenisa ziemnego – podstawowy podział

Rodzaj nawierzchni, na której będziesz trenować, zazwyczaj determinuje rodzaj butów do tenisa, które powinieneś wybrać.
Buty do tenisa ziemnego można podzielić na następujące typy:

 • na korty twarde,
 • na mączkę,
 • na trawę.
Buty do tenisa ziemnego

Buty do tenisa ziemnego – szczegółowy opis poszczególnych rodzajów

 • Buty na korty twarde
  Buty odpowiednie na ten rodzaj nawierzchni są wyjątkowo trwałe. Mają sztywną cholewkę i podeszwę. Wszystkie elementy tego obuwia do tenisa ziemnego są odporne na częsty ruch typu „stop-and-go”.
  Tego rodzaju podeszwy są wyposażone w dużą ilość amortyzatorów, które ułatwiają wykonywanie swobodnych i naturalnych ruchów.
  Buty, które są odpowiednie na korty twarde, nadają się również do grania w nich na mączce albo na trawie.
 • Buty na korty ziemne
  Posiadają one bardzo specyficzny bieżnik, który potocznie nazywany jest jodełką. Te buty charakteryzują się wyjątkowo dobrą przyczepnością.
  Budowa bieżnika powoduje, że nie zbiera on dużych ilości mączki i jest prosty w czyszczeniu. Buty do tenisa ziemnego mają też bardzo dokładnie dopasowaną górną część i wzmocnioną część boczną.
  Dzięki temu sprzyjają lepszemu ustabilizowaniu nogi na powierzchni, w szczególności w czasie ślizgów do piłki.
Buty do tenisa ziemnego
 • Buty na korty trawiaste
  Mają one bardziej płaską podeszwę niż dwa wcześniej opisane rodzaje obuwia. Są one produkowane ze specjalnej gumy, która nie pozostawia śladów i jest dużo bardziej elastyczna.
  Jest to najmniej popularny rodzaj obuwia do tenisa ziemnego, ponieważ w Polsce jest naprawdę niewiele kortów trawiastych.

Buty do tenisa ziemnego firmy Head – przykładowe modele

Head zajmuje się produkcją butów do tenisa ziemnego dla kobiet, mężczyzn i dla dzieci. Jest to renomowana firma, która może zagwarantować odpowiednią wytrzymałość i elastyczność butów.

 • Buty Head Sprint Team Clay Women przeznaczone są na korty ceglaste i mają podeszwę niepozostawiającą śladów. Podeszwa ma wygodną środkową warstwę EVA. Natomiast guma do tej podeszwy została wykonana w technologii Hybrasion.
  Cholewka tego buta do tenisa ziemnego charakteryzuje się oddychającym językiem, elementami z siatkowanego materiału, oraz komfortowym materiałem wewnętrznym.
Damskie buty do tenisa ziemnego
 • Buty Head Brazer Men whbk dzięki hydrofobowemu profilowi podeszwy nadają się na każdą nawierzchnię i mają wygodny system sznurowania.
  Charakteryzują się również oddychającą, siatkowaną górną konstrukcją. Górna część tego buta została wykonana częściowo z syntetycznej skóry.
Buty do tenisa ziemnego Head

Przykładowe buty do tenisa ziemnego na HalaTenisowa.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do butów do tenisa ziemnego dostępnych na stronie HalaTenisowa.pl