Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wybrać perfekcyjne dla Ciebie buty tenisowe, to musisz pamiętać o kilku najważniejszych zasadach.

Buty tenisowe

Dobrej jakości buty tenisowe powinny Ci gwarantować:

  • dobrą trakcję, niezależnie od powierzchni,
  • stabilność,
  • możliwość stabilnego poruszania się po korcie.

Wielu tenisistów stawia na podeszwę w tak zwaną jodełkę, która jest najbardziej uniwersalna.

Buty tenisowe

Znakomita amortyzacja oraz przyczepność do nawierzchni kortu tenisowego

Buty tenisowe powinny charakteryzować się również rewelacyjną amortyzacją, oraz zapewniać Ci bardzo dobrą przyczepność do podłoża.

Wysokiej jakości buty do tenisa, gwarantują najwyższy komfort użytkowania, mają zazwyczaj bardzo ciekawy design.
Z pewnością warte polecenia są buty tenisowe firmy Head. W jej ofercie dostępne są zarówno buty do tenisa dla kobiet i dla mężczyzn.

Buty tenisowe HEAD

Panom polecamy między innymi model Head Lazer Man. Mają one element zapewniający stabilność poprzeczną oraz język z materiału siatkowanego. Ich cholewka jest wyprodukowana z komfortowej skóry syntetycznej.

Przykładowe buty tenisowe na HalaTenisowa.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do butów tenisowych dostępnych na stronie HalaTenisowa.pl!

Buty tenisowe na kort ziemny

Na kort twardy najbardziej odpowiednie będą buty tenisowe ze sztywną cholewką oraz z uniwersalną podeszwą.

Mamy tutaj na myśli taką podeszwę, która posiada dużą ilość amortyzatorów. Ich zadaniem jest absorbowanie uderzeń stóp o kort.
Takie obuwie do tenisa jest odpowiednie również na mączkę albo na kort trawiasty.

Jeżeli Twoje treningi odbywają się przede wszystkim na korcie ziemnym, to warto, jest wybrać buty do tenisa z bieżnikiem, który ma wzór charakterystycznej jodełki.
Wszyscy tenisiści bardzo dobrze go kojarzą. Ta jodełka gwarantuje wyjątkowo dobrą przyczepność. W dodatku tego rodzaju podeszwę z jodełki można w prosty sposób i szybki wyczyścić z mączki.

Buty do tenisa do nawierzchni trawiastej i na otwarty kort

Natomiast, jeżeli Twoim najczęstszym miejscem treningów jest kort trawiasty, to najlepsze dla Ciebie będą buty tenisowe z podeszwą, która jest pokryta bardzo wieloma niewielkimi wypustkami z gumy.
Tego rodzaju podeszwa jest gwarantem rewelacyjnej przyczepności do nawierzchni.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że jeżeli zazwyczaj grasz na otwartym korcie, to dobrym wyborem dla Ciebie będzie obuwie materiałowe do tenisa ze specjalną membraną.

Buty tenisowe Head

Ochroni Cię ono przed wiatrem i dodatkowo skutecznie odprowadzi wilgoć. Takie buty charakteryzują się również tym, że są lekkie i niezwykle wygodne.