Frotki tenisowe to jedne z akcesoriów, które będą odpowiednie dla każdego gracza, niezależnie od stopnia jego zaawansowania. Frotki można założyć na głowę albo na nadgarstek.

Frotki tenisowe mogą być wyprodukowane albo z bawełny, albo z materiałów syntetycznych, które zapewniają im, jak największą elastyczność. Do takich tkanin można zaliczyć na przykład: nylon lub elastan. Zadaniem frotek tenisowych jest odpowiednie trzymanie się na ręce albo na czole. Frotki tenisowe doskonale absorbują pot.

Frotki

Frotki – ułatwiają skoncentrowanie się na grze

Tenis to wyjątkowo dynamiczna dziedzina sportu. Każdy zawodnik musi charakteryzować się świetną koncentracją oraz refleksem. Podczas meczu zawodnicy muszą przez cały czas wpatrywać się w przeciwnika oraz zastanawiać się nad jego kolejnym ruchem.

Frotka tenisowa jest umieszczona bezpośrednio na czole lub na nadgarstku. Dzięki temu od razu wchłania gromadzący się w tych miejscach pot.

Frotka tenisowa na głowę będzie odpowiednia również dla kobiet oraz dla zawodników z długimi włosami. Dzięki frotce tenisowej włosy nie zasłaniają twarzy i pola widzenia.

Frotki na rękę – czym się charakteryzują?

Chociaż frotki tenisowe cechują się niewielkimi rozmiarami i wyglądają niepozornie, to są bardzo ważnymi akcesoriami.

Zostały wyprodukowane po to, żeby zawodnicy mogli nimi ocierać pot z czoła podczas meczu tenisowego. Gdy gracz korzysta z frotki tenisowej, to pot z czoła nie dostaje się mu do oczu.

Frotki tenisowe na rękę gwarantują to, że gra będzie się toczyła bez zbędnych przerw. W dodatku zawodnicy swobodnie mogą śledzić sytuację na korcie.

Z frotek tenisowych korzystają najbardziej znani tenisiści na świecie, na przykład: Roger Federer, czy Rafael Nadal.
Oczywiście mogą ich używać również początkujący zawodnicy w celu zwiększenia komfortu podczas gry.

Frotki

Frotki na rękę – są wykonane z elastycznych materiałów

Elastyczny i doskonale absorbujący wilgoć materiał jest najważniejszym elementem przy produkcji frotek tenisowych.

Przykładowo frotka HEAD WRISTBAND 2,5” Opal 2018 została wykonana w 80 procentach z bawełny, 15 procentach nylonu i 5 procentach elastanu.

Bawełna charakteryzuje się bardzo wysoką higroskopijnością. Oznacza to, że doskonale wchłania wilgoć, w tym przypadku pot. Dodatkowo jest odporna na rozciąganie, co stanowi kolejną zaletę, jeżeli chodzi o frotki tenisowe.

Natomiast nylon jest bardzo wytrzymały i szybko wysycha. Elastan, jak sama jego nazwa wskazuje, zapewnia frotkom tenisowym odpowiedni poziom elastyczności.

Przykładowe frotki na HalaTenisowa.pl

Chcesz zobaczyć wszystkie frotki? Kliknij tutaj, aby przejść do frotek dostępnych na  stronie HalaTenisowa.pl!