Head Open League – amatorskie rozgrywki tenisowe odbywające się na terenie Warszawy i okolic. – Zapisz się już teraz!

Startujemy 14.09.2020r

W normalnych warunkach rozgrywki rozpoczynają się i kończą turniejem. Ze względu na obecną sytuację na początku ligi odbędzie się losowanie, na podstawie, którego zostanie rozpisana lista uczestników.

Za pierwszą rundę ligi naliczane będą punkty tylko za rozegrane mecze, punkty przyznawane za ligę, w której sklasyfikowani będą zawodnicy liczone będą od 2 rundy.

Po wielu latach prowadzenia ligi, oraz challenge’ów klubowych w Markach starujemy z zupełnie nową dopracowaną formułą amatorskich rozgrywek. MCK Sport razem z HEAD – serdecznie zaprasza do udziału w lidze tenisowej HEAD OPEN LEAGUE – rozgrywki odbywać się będą na terenie Warszawy i okolic – nie ograniczamy się do 1 klubu, oraz jednej nawierzchni. Całość prowadzona będzie na platformie korty.org.

Head Open League system gier

Rozgrywki będą prowadzone w 4 ligach tenisowych. Wielkość lig uzależniona będzie od ilości zgłoszonych zawodników – z równym podziałem na poszczególne ligi. W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizator zastrzega możliwość zmiany systemu.

W każdym sezonie planowane jest rozegranie 8 rund po minimum 5 spotkań w każdej rundzie. Harmonogram rozgrywek będzie pokrywać się z rokiem szkolnym (start w połowie września, zakończenie w maju).

Zawodnicy rozgrywają mecz do 2 wygranych setów, przy wyniku po 1 w każdym secie rozgrywany jest tie-break do 10 wygranych punktów. Po każdej rundzie około 20-25% zawodników z najlepszym i najgorszym bilansem awansuje, lub spada do odpowiedniej ligi.

Head Open League punktacja

Zawodnicy będą otrzymywali punkty za każdy wygrany mecz (1pkt za zwycięstwo), oraz za ligę w której grają w danej rundzie (1 liga 8pkt, 2 liga 6pkt, 3 liga 4pkt, 4 liga 2pkt). O zwycięstwie w całych rozgrywkach decydować będzie liczba zdobytych punktów, lub przy tej samej ilości punktów korzystniejszy bilans gemów.

O awansie, lub spadku w lidze decydować będzie ilość zdobytych punktów – maksymalnie 5. Przy ligach większych, niż 6 osób organizator dopuszcza możliwość rozegrania przez zawodnika większej ilości spotkań. W takim przypadku w pierwszej kolejności liczone będą zwycięstwa – do 5. Przy takiej samej ilości zdobytych punktów przez zawodników o ich klasyfikacji będzie decydował bilans gemów (zdobyte – stracone) ze wszystkich spotkań rozegranych w danej rundzie.

Head Open League gdzie gramy?

Rozgrywki prowadzone będą na terenie Warszawy i okolic. Zawodnicy na mecz umawiają się we własnym zakresie. Zachęcamy do gier w różnych miejscach, oraz do elastyczności w trakcie umawiania na mecz.

Head Open League zapisy / wpisowe

Do rozgrywek można zgłaszać się mailem, lub automatycznie wykupując wpisowe on-line poprzez stronę mcksport.pl, lub halatenisowa.pl. W zgłoszeniu należy podać imię, oraz nazwisko zawodnika, nr telefonu kontaktowego, oraz adres email.

Wpisowe do rozgrywek wynosi 100zł/osoby

Dla każdego zawodnika, który zapisze się przed rozpoczęciem rozgrywek (do 13.09.2020r) przewidziany jest specjalny gift pack przygotowany wspólnie z Head.

MCK Sport prowadzi rozgrywki pro bono – całość wpisowego przeznaczona zostanie na pakiety startowe, oraz nagrody w rozgrywkach.

Znajdziesz nas również na facebook: https://www.facebook.com/Head-Open-League-620564215267179

Nagrody Head Open League

Dla najlepszych przewidziane atrakcyjne nagrody, plus nagrody specjalne dla najaktywniejszych.

Poza nagrodami uczestnicy ligi mogą liczyć na specjalny rabat na wybrany model piłek, oraz specjalne promocje i rabaty w sklepie mcksport.pl – szczegóły wkrótce!

head open league

Regulamin Head Open League

Szczegółowy regulamin rozgrywek pojawi się wkrótce.