Strój do tenisa, w skład którego wchodzą między innymi koszulki tenisowe, to niezwykle istotny element całego treningu na korcie.
Nieodpowiednio dobrana koszulka tenisowa, ma bardzo duży negatywny wpływ na komfort ruchu. To sprawia, że może ona przeszkadzać w treningu.

Gdy kupujesz odzież na kort tenisowy, to powinieneś kupić sobie również bardzo wysokiej jakości koszulkę tenisową. Jak wybrać koszulki tenisowe, aby móc cieszyć się wygodą i swobodą ruchu?

Koszulki tenisowe HEAD

Koszulki tenisowe – czy bawełna będzie dobrym wyborem?

W czasie zakupu koszulki tenisowej powinieneś zwrócić uwagę na kilka parametrów, które sprawią, że ten wybór będzie o wiele łatwiejszy. Pierwszym z nich jest rozmiar koszulki.

Koszulki tenisowe Head

Koszulkę tenisową powinieneś dobierać do swoich indywidualnych wymagań. Musisz pamiętać o tym, że koszulki te powinny być niezwykle wygodne i gwarantować Ci całkowitą swobodę ruchu.

Jeżeli uważasz, że koszulki tenisowe wyprodukowane z bawełny, będą dla Ciebie lepsze, to wybierz taki model koszulki, który nie będzie za mocno przylegał do ciała.

Szwy i materiał mogą Cię nieprzyjemnie uciskać, a co za tym idzie, możesz się nadmiernie pocić. Przykładem tego rodzaju koszulki tenisowej jest Polo HEAD Club BJÖRN Polo Shirt M Royal Blue 2020. Jest ona wyprodukowana z bawełny z niewielkim dodatkiem elastanu.

Dlaczego warto rozważyć zakup T-shirtu z materiału syntetycznego?

Na rynku dostępne są również koszulki tenisowe wykonane z tworzyw sztucznych. Wbrew pozorom wcale nie jest to zła opcja.

Tego rodzaju koszulki powinny być dobrze dopasowane, ponieważ technologia odprowadzania wilgoci i bezuciskowe szwy powodują, że tego rodzaju koszulka będzie stanowiła dla Ciebie tak zwaną drugą skórę. Tylko bardzo dobre dopasowanie koszulki tenisowej zapewni Ci komfort na korcie. Jednak uważaj na to, żeby nie kupić za małej koszulki.

Przykładem koszulki tenisowej wyprodukowanej z materiałów syntetycznych, jest top HEAD EASY COURT Tank Top W Black 2020 W całości został on uszyty z szybkoschnącego poliestru.

Koszulki tenisowe

Koszulki tenisowe – jaki powinny mieć krój?

Na korcie tenisowym bardzo dobrze sprawdzą się zarówno klasyczne, luźne T-shirty, jak i obcisłe tank topy.

Koszulka tenisowa HEAD

Ten pierwszy rodzaj koszulek tenisowych zagwarantuje Ci bardzo wysoki komfort. Natomiast tank top będzie odpowiednim wyborem na upalne lato.
Zimą i jesienią, radzimy Ci wybierać koszulki tenisowe z długim rękawem. Tego rodzaju koszulka do tenisa zapewni Ci wysoki komfort cieplny na korcie tenisowym.

Tego typu koszulki do tenisa są produkowane przez wiele firm.

Przykładowe koszulki tenisowe na HalaTenisowa.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć koszulki tenisowe dostępne na  stronie HalaTenisowa.pl!

Koszulki tenisowe