Tenis to sport niezwykle dynamiczny i wymagający wobec zawodnika. Jeżeli chcesz zacząć uprawiać tę dyscyplinę sportu, po z pewnością powinieneś zainwestować w wysokiej jakości obuwie tenisowe.

Buty do tenisa możemy podzielić na kilka rodzajów, zależnie od ich przeznaczenia. Możemy wyróżnić obuwie tenisowe:

  • odpowiednie na nawierzchnię trawiastą,
  •  modele przeznaczone do gry w tenisa ziemnego.

Jeden i drugi rodzaj butów zapewnia wyjątkowo dobrą skrętność oraz zmniejsza ryzyko kontuzji w czasie poruszania się po korcie.

Obuwie do tenisa

Dopasuj obuwie tenisowe do nawierzchni kortu

Obuwie tenisowe możemy podzielić na:

  • przeznaczone do gry na nawierzchni trawiastej,
  • na nawierzchni z mączki.

Możemy jeszcze wymienić tutaj trzeci rodzaj obuwia tenisowego. Mamy na myśli uniwersalne buty tenisowe, które nadają się dosłownie na każdą nawierzchnię.

Obuwie tenisowe przeznaczone do gry na różnego rodzaju nawierzchniach charakteryzuje się zarówno bardzo dobrą przyczepnością, jak i tym, że gracz może w nich wykonywać szybkie i precyzyjne ruchy, co jest niezwykle ważne w czasie meczu tenisowego.

Dzięki skrętom można odbić piłkę, dokładnie w taki sposób, jak się to zaplanowało. Obuwie tenisowe uniwersalne jest produkowane przez wiele firm specjalizujących się w sprzęcie sportowych.

Bardzo ciekawą propozycją dla Ciebie może być model HEAD SPRINT 2.5 Woman / JR. Jest on przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla juniorów.

Obuwie tenisowe

Posiada on podeszwę, która jest wykonana z gumy niepozostawiającej śladów. W dodatku ma ona elastyczne żłobienia i hydrofobowy profil. Wszystko to gwarantuje doskonałą stabilizację stopy na korcie tenisowym.

Bezpieczeństwo na korcie

Firma Head produkuje obuwie tenisowe w taki sposób, aby zagwarantować zawodnikom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Powinieneś pamiętać o tym, że gra w tenisa bardzo często jest związana z różnego rodzaju upadkami. Możesz się potknąć lub poślizgnąć i wtedy łatwo o kontuzję.

Obuwie tenisowe

Właśnie dlatego tak ważny jest zakup obuwia tenisowego, które jest ergonomiczne oraz komfortowe. W dodatku w wygodnych butach do tenisa łatwiej będzie Ci poprawić Twój styl gry.

Obuwie tenisowe – amortyzacja oraz przyczepność podeszwy

Bardzo istotną cechą dobrej jakości obuwia tenisowego jest właściwa amortyzacja wstrząsów. Tenis to niezwykle dynamiczny sport, w którym łatwo jest o różnego rodzaju kontuzje.

Obuwie tenisowe Head

Im szybciej będziesz reagował na zmiany na korcie, tym bardziej będziesz się narażał na upadek i uraz. Dlatego dobra amortyzacja i przyczepność są tak ważne przy wyborze obuwia tenisowego.

Przykładowe obuwie tenisowe na HalaTenisowa.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć obuwie tenisowe dostępne na stronie HalaTenisowa.pl!