Owijka do rakiety tenisowej jest czymś, co powinieneś regularnie wymieniać, żeby nie stracić czucia. Owijka do rakiety bazowa, czyli podstawowa jest standardowo sprzedawana w opakowaniach po jednej sztuce. Taką owijkę nawija się bezpośrednio na rączkę rakiety tenisowej.

Owijka tenisowa wierzchnia, z języka angielskiego nazywana overgrip, jest nawijana na wcześniej już wspomnianą, owijkę bazową. Tego rodzaju owijki do rakiet tenisowych standardowo są bardziej atrakcyjne cenowo. Zazwyczaj sprzedaje się je po trzy sztuki w opakowaniu.

W ofercie firmy Head znajdziesz zarówno owijki do rakiety bazowe, jak i wierzchnie w wielu różnych rodzajach.

Owijka do rakiety tenisowej

Owijki bazowe do rakiet tenisowych – czym się charakteryzują?

Owijkę do rakiety tenisowej bazową nawija się bezpośrednio na rączkę. Najpierw oczywiście musisz zdjąć z rakiety wcześniejszą owijkę. Najważniejszym kryterium przy wyborze tego rodzaju owijki jest jej grubość. Cienka owijka bazowa sprawi, że lepiej będziesz czuł rączkę i lepiej będziesz wyczuwał jej kąty. Natomiast grubsza owijka zapewni Ci większy komfort gry, ponieważ w bardzo dużym stopniu amortyzuje drgania.

Dobrym wyborem będzie na przykład owijka do rakiety tenisowej bazowa HEAD XTREME SOFT Yellow. Jest ona wykonana z lepkiego materiału, ma duże otwory i będzie gwarantowała optymalne czucie rakiety i wchłanianie potu podczas gry na korcie.

Owijki tenisowe

Owijka do rakiety tenisowej bazowa – na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę przy jej zakupie?

W dalszej kolejności powinieneś zwrócić również uwagę na powierzchnię owijki do rakiety tenisowej oraz na poziom jej absorbcji potu. Owijka do rakiety może mieć powierzchnię klejącą lub suchą. Natomiast jeżeli chodzi o absorbcję potu, to im wyższy procent na opakowaniu, tym owijka lepiej będzie wchłaniała pot. Najlepsze owijki do rakiet tenisowych potrafią pochłaniać pot nawet w 200 procentach!

Owijki wierzchnie do rakiet tenisowych – jaki model będzie dobrym wyborem?

Możemy Ci polecić między innymi owijkę do rakiety tenisowej wierzchnią HEAD XTREMESOFT White.

Owijka do rakiety tenisowej

Została ona wyprodukowana z bardzo lepkiego elastomerowego materiału z dużymi perforacjami. Dzięki temu gwarantuje maksymalne czucie rakiety i  wyjątkowo dużą absorpcję potu.

Jak jest pakowana owijka do rakiety tenisowej?

Owijka do rakiety, która ma powierzchnię klejącą do rączki, jest mniej ekonomiczna w produkcji. Z tego względu standardowo jest sprzedawana pojedynczo. Bardzo wielu tenisistów, żeby zaoszczędzić jej powierzchnię, nawija na nią owijkę wierzchnią, czyli tak zwany overgrip. Musisz jednak wiedzieć o tym, że nawet w takiej sytuacji owijkę bazową powinieneś regularnie co parę miesięcy wymieniać.

Owijki tenisowe

Przykładowe owijki do rakiet tenisowych na HalaTenisowa.pl

Owijka do rakiety tenisowej to coś co chcesz kupić? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć wszystkie owijki dostępne na stronie HalaTenisowa.pl!