SUPERSHAPE: siła, balans, kontrola

Linia nart HEAD SUPERSHAPE to aktualnie modele wypadające w testach jako jedne z najlepszych! SUPERSHAPE to narty zjazdowe dedykowane dla zaawansowanych narciarzy, którzy chcą maksymalnie wykorzystać swoje umiejętności jazdy.

SUPERSHAPE to:

  1. SIŁA
    Rdzeń nart z tej linii został wykonany z większego kawałka drewna. Dzięki właściwościom tworzywa Graphene, które jest bardzo lekkie, możliwe było użycie grubszego i szerszego plastra aluminium. Metal pokrywa większą powierzchnię narty, zapewniając bardziej reaktywną i mocną jazdę.
  2. BALANS
    Umieszczenie Graphenu w centrum narty, pozwoliło na wzmocnienie środkowej części narty. W efekcie, możliwe było odjęcie kilkudziesięciu milimetrów szerokości narty pod butem i osiągnięcie większego taliowania.
  3. KONTROLA
    Dzięki szerszej łopacie i ogonowi narty, możliwe stało się zaprojektowanie specyficznej geometrii czterech, różnych łopat nart. Narty z linii SUPERSHAPE doskonale łapią krawędź i pozostają przez cały czas w idealnym kontakcie z podłożem, bez względu na to, pod jakim kątem wchodzimy w skręt.

 

Rewelacyjna konstrukcja nart SUPERSHAPE

Skupmy się najpierw na konstrukcji HEAD SUPERSHAPE. Narty mają ręcznie robiony, drewniany rdzeń, metalowy laminat, wzmocnienie konstrukcji za pomocą Graphene oraz system KERS, czyli specjalną technologię wzorowaną na tej zastosowanej w samochodach F1.

 

graphene headZastanawiacie się co to jest Graphene? Już śpieszymy z odpowiedzią. To najlżejsze i najcieńsze tworzywo, które jest aktualnie używane do wzmacniania konstrukcji nart. Wyjątkowo lekkie, a zarazem bardzo wytrzymałe – jego opatentowanie zrewolucjonizowało świat nauki – to materiał wyróżniony nagrodą Nobla! Graphene składa się ze specjalnego materiału węglowego, który swoim wyglądem przypomina plaster miodu. Dzięki niemu narta bardzo dobrze pracuje i pozostaje elastyczna, ale równocześnie nie traci na sztywności. Graphene nie utwardza nadmiernie narty, dlatego może być stosowany również w nartach dla bardziej początkujących narciarzy. Bardziej dociekliwym polecamy bardzo ciekawy filmik HEAD, który opisuje zasadę działania materiału.

 

 

SUPERSHAPE – od średnio zaawansowanego do instruktora

Na linię SUPERSHAPE składają się cztery modele nart, których konstrukcja i parametry zostały przystosowane do oczekiwań i umiejętności różnych typów narciarzy.

 

supershape i.magnum

 

SUPERSHAPE I.MAGNUM

I.MAGNUM jest najbardziej uniwersalnym z modeli Supershape.  Model zapewnia łatwe prowadzenie na przygotowanych trasach. Centralnie umieszczony lekki Graphene pozwolił na zmianę konstrukcji modeli Supershape, a dzięki temu poprawę balansu, kontroli i mocy nart. Dodając do tego ręcznie wykonaną i poprawiajacą zwrotność konstrukcję Worldcup Sandwich, generującą dodatkową moc technologię KERS oraz ułatwiajacą inicjację skrętów i sterowania konstrukcję Speed Rocker – otrzymujemy mandat do rządzenia na przygotowanych trasach.

 

supershape i.rally

 

SUPERSHAPE I.RALLY

I.Rally to uniwersalny model, zapewniający szybką jazdę zarówno na przygotowanym stoku jak i poza nim. HEAD uzbroił go w centralnie umieszczony Graphene, czyniąc narty lżejsze i jednocześnie mocne, wyważone i łatwe w kontroli. Ręcznie wykonana konstrukcja Worldcup Sandwich gwarantuje perfekcyjne trzymanie krawędzi. Technologia KERS oraz rocker, progresywny promień i przyspieszenie technologii ERA 3.0 S zapewniają dodatkową energię w każdym skręcie. Niezależnie od warunków poradzi sobie w każdym terenie i zapewni maksymalną radość.

 

supershape i.speed

 

SUPERSHAPE I.SPEED

Model I.Speed jest stworzony dla każdego zaawansowanego narciarza trasowego z silnym uzależnieniem od prędkości. Najlepsze parametry zostały osiągnięte między innymi dzięki ślizgowi UHM C ze strukturą Race. Ponadto narty mają ręcznie wykonaną konstrukcję Worldcup Sandwich, generującej dodatkową moc technologii KERS oraz ułatwiającą sterowanie technologię Speed Rocker. Ulokowany w środkowej części materiał Graphene, czyni nartę I.Speed lżejszą i zapewnia jej harmonijny flex. Wszystko to sprawia, że jeszcze łatwiej zainicjować i wygiąć narty w skręcie. Prędkość nigdy dotąd nie była podana w tak czystej postaci!

 

supershape i.titan

 

SUPERSHAPE I.TITAN

Model I.TITAN to najszersza narta z grupy all-mountain dostępna w kolekcji HEAD. Trudno sobie wyobrazić bardziej carving’owe narty niż te! To model z linii Supershape, który umożliwia jazdę w każdych warunkach na przygotowanych trasach jak i poza nimi. Naładowane są technologiami takimi jak: Graphene, generująca dodatkową moc technologia KERS, czy super szybki ślizg UHM C ze strukturą Race. Dodatkowo konstrukcja Worldcup Sandwich Cap dająca wyjątkowe trzymanie krawędzi oraz Speed Rocker dla łatwiejszej inicjacji skrętów. Połączenie tych cech daje nam uniwersalne narty, które nie znają granic. Biorąc pod uwagę ile metalu zostało użyte w konstrukcji I.TITAN, testerzy zwracają uwagę na to jak łatwo i dobrze ten model się prowadzi. To chyba najbardziej pożądane narty z linii SUPERSHAPE!