Gogle narciarskie są projektowane tak, aby zapobiegać zamgleniu szyb. Właśnie dlatego większość modeli gogli posiada otwory wentylacyjne u góry, z boku i u dołu szyby.

Im szersze są otwory wentylacyjne tym lepszy jest przepływ powietrza. Należy jednak pamiętać, że wentylacja gogli wiąże się też z cyrkulacją zimnego powietrza. Dlatego polecamy wybrać modele z mniejszymi otworami, które posiadają dobrą technologię wentylacyjną. Jeżeli zdecydujesz się na zakup gogli z bardzo dużymi otworami, Twoja twarz może szybko zmarznąć. Zwłaszcza jeśli na zewnątrz będzie mróz duży wietr.

 

wentylacja gogli carrera-technologia-gogle-passive-ventilation

 

Słyszeliście o wentylatorze na baterie?

To wcale nie jest żart! Niektóre modele gogli posiadają małe, zasilane bateriami wentylatory, które pomagają rozproszyć wilgoć. Wentylatory mają różne tryby ustawień.Dzięki temu można regulować ich pracę w zależności od tego, czy stoisz akurat w kolejce do wyciągu i Twoje gogle są podciągnięte na kask, wjeżdżasz gondolą czy zjeżdżasz z dużą prędkością na dół. Tak zaawansowana technologicznie wentylacja gogli stosowana jest najczęściej w goglach typu OTG. Gogle OTG zostały stworzone z myślą o osobach, które jeżdżą w okularach korekcyjnych.