Zanim dokonamy wyboru nart zjazdowych najpierw trzeba sobie zdać pytanie o poziom umiejętności. Modele z najnowszych kolekcji wiodących producentów takich jak FISCHER czy HEAD rzadko spełniają oczekiwania co do ceny nart do 1500 zł. Jeżeli jeździsz bardzo dobrze, ale Twój budżet na zakup jest nienegocjowalny, wtedy polecamy wybór nart z poprzednich sezonów. Stosunkowo tanie narty jest łatwiej kupić w przypadku narciarzy początkujących i średniozaawansowanych, którzy nie oczekują od nart twardości i dynamicznej reakcji.

Jak dużo jeździsz?

Radzimy przede wszystkim kierować się własnymi preferencjami jazdy. Ważne, żeby zwrócić uwagę również na częstotliwość wyjazdów – jeżeli planujesz kilkanaście do kilkudziesięciu dni narciarskich w ciągu sezonu, lepiej wybrać solidniejsze narty z nieco wyższej półki. Podobnie jeżeli jesteś niezmordowanym narciarzem lub narciarką, którzy jeżdżą na nartach od rana do zamknięcia wyciągów.

Na dobry początek – V-Shape

Narciarzom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na śniegu polecamy narty HEAD V-Shape V2 2020. Nauka jazdy nie była nigdy tak łatwa jak na tych nartach! Kusi również atrakcyjna cena – ten model łapie się do grupy narty do 1500 zł. V-Shape V2 to Twoja przepustka do narciarskiego świata. Od samego początku poczujesz się pewnie z każdym skrętem. Seria V-Shape została wyposażona w technologię LYT TECH, która jest oparta na lekkich, a przy tym ultra wytrzymałych materiałach.

narty head v shape

Wysokość i ciężar

Cięższe osoby o wadze 90/100 kg+ powinny poszukać szerszych nart, które będą miały większą wyporność. Najlepiej sprawdzą się modele, które posiadają ok. 70 cm w talii. Narty ze średnią ceną zazwyczaj nie będą wystarczającą twarde, dlatego warto zwrócić uwagę właśnie na szerokość. Proponujemy zastanowić się nad nartami Progressor F17 lub Progressor F16. Ich solidny, drewniany rdzeń i nowoczesna geometria zostały docenione zarówno przez użytkowników, jak i ekspertów World Ski Test.

 

Narty do 1500 zł z sezonu 2019:

narty fischer progressor f16 2019

Progressor F16 2019 – początkujący/ średniozaawansowany

narty fischer progressor f17 2019

Progressor F17 2019 – średniozaawansowany/ dobrze jeżdżący

narty fischer progressor f18 2019

Progressor F18 2019 – zaawansowany

 

Dla kobiet

Podczas projektowania nart dla kobiet, zazwyczaj podejmowana jest decyzja o niższym współczynniku twardości niż w modelach uniwersalnych, takich jak Progressor. Dzięki temu narty damskie są z miększe, łatwiejsze w prowadzeniu i niewymagające bardzo dużego nacisku siły. Dlatego ceny wyjściowe modeli z najnowszego sezonu są nieco niższe. Jeżeli nie jeździsz bardzo szybko i określasz swoją jazdę jako średnio-zaawansowaną lub początkującą, polecamy narty HEAD PURE JOY 2020. Ich cena wyjściowa minimalni przekracza budżet 1500zł. Jest to bardzo wdzięczny model oparty na konstrukcji LIBRA, która nadaje im lekkości i sprzyja zachowaniu balansu i kontroli w każdych warunkach. Kolejną zaletą jest miękki flex w połączeniu ze delikatną sprężystością kompozytowego rdzenia w konstrukcji Graphene Superlite oraz tłumiące drgania ściany boczne ABS.

narty head pure joy 2020

 

 

Dobrym wyborem dla zaawansowanych narciarek będą narty Fischer My Turn 68. Wyróżnia je sportowa geometria, przy zachowaniu doskonałej stabilności i balansu. Drewniany rdzeń został wykonany w technologii SANDWICH SIDEWALL CONSTRUCTION oraz AirTec. Ponadto narty te mają rewelacyjny, ułatwiający wchodzenie w skręty system On Piste Rocker. W sklepie wciąż dostępne są niektóre długości modelu Fischer My Turn 68 2019, który nie odbiega mocno parametrami od Fischer My Turn 68 2020.

narty fischer my turn 68 2019