Najnowsza technologia ROCKER FISCHER została stworzona dla perfekcyjnych osiągów w każdym terenie: All Mountain ROCKER, Freeski ROCKER, Tour ROCKER i On-Piste ROCKER.

Rozwiązanie zastosowane przez FISCHER oparte jest na uniesieniu dzioba nart od 1 do 5 milimetrów w porównaniu z tradycyjnymi nartami. Mimo, że wydaje się to niewiele, wystarcza, aby różnica w jeździe była kolosalna. Odpowiednie wyprofilowanie i podniesienie przedniej części nart powoduje krótszy kontakt powierzchni nart ze stokiem, co zapewnia łatwiejsze i wymagające mniejszego wysiłku skręty.

ON-PISTE ROCKER

Wraz z nowym On-Piste Rocker Fischer zapewnia narciarzom większą harmonię podczas skrętu, aby zapobiec łapaniu krawędzi. Nowa geometria nart oparta jest na tradycyjnych rozwiązaniach, ale przekonuje bardziej dzięki optymalnej inicjacji skrętu, którą można wyraźnie poczuć. Dzięki perfekcyjnemu trzymaniu krawędzi, nie trzeba ograniczać dynamiki: cała krawędź jest w śniegu wtedy, kiedy tego potrzeba.

 

ALL MOUNTAIN ROCKER

Zaledwie od 2-3 milimetry robią różnicę: podniesiony dziób narty zapewnia optymalną i ciągłą inicjację skrętu oraz znakomitą zwrotność, zarówno na przygotowanych stokach, jak i w sypkim śniegu!

 

all mountain rocker

 

TOUR ROCKER

Podniesienie dziobu nart zaledwie o 2-3 milimetry robi kolosalną różnicę. Nowe rozwiązanie zapewnia optymalną i ciągłą inicjację skrętu oraz znakomitą zwrotność, zarówno na przygotowanych trasach, jak i w sypkim śniegu!

FREESKI ROCKER

Narty ROCKER jak żadne inne radzą sobie poza trasami zjazdowymi i w świeżym puchu. Dla miłośników freeride’u stworzono narty freeski rocker. Modele freeridowe mają dzioby podniesione o 2 do 5 milimetrów. Dzięki temu ma się jeszcze większą kontrolę nad nartą, a zrównoważona inicjacja skrętu zapewnia bardziej energooszczędną jazdę.

 

W naszej ofercie znajdują się różne modele nart FISCHER ROCKER, które został stworzone, aby zaspokoić odmienne wymagania i preferencje zjazdowe narciarzy. Narty wykonane w technologii ROCKER powinny być dłuższe od tradycyjnych nart carvingowych. Najlepiej wybrać narty, których dzioby będą sięgać mniej więcej na wysokość nosa narciarza czyli około 5-10 cm mniej od wartości jego wzrostu.