Narty Fischer AIR TEC – lekkie i niezawodne

Zjazdowe narty AIR TEC z grupy On Piste i All Mountain stały się jeszcze lżejsze i wygodniejsze dzięki najnowszej technologii Fischer! Pomysł pojawił się w celu ekstremalnej redukcji masy nart i uzyskaniu większego przyspieszenia i nacisku ciężaru ciała narciarza na deski.

 

Drewniany rdzeń nart Fischer Air Tec został nawiercony i wyszlifowany w specjalny sposób, tak aby otrzymać jak najlżejszy szkielet nart, przy utrzymaniu tego samego poziomu wytrzymałości. Skomplikowana, frezowana struktura z jednej strony sprawia, że rdzeń jest o 25% lżejszy, ale nie wpływa negatywnie na wydajność nart: zarówno flex, jak i skręt pozostają takie same.

 

fischer air tec

 

Jeszcze lżejsze, czy to możliwe?

Tak! Wszystko dzięki specjalnemu, frezowanemu wykonaniu nart. Drewno rdzenia zostało dodatkowo pokryte mocnym Titanalem, który pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć ciężar Twoich nart.

 

fischer air tec all mountain

 

 

AIR TEC TI – ALL MOUNTAIN

W modelach Air TEC All Mountain frezowany, drewniany rdzeń nart został pokryty podwójną powłoką wykonaną z Titanalu – super mocnego i lekkiego tworzywa. Titanal został użyty na całej długości nart. To tworzywo jest wytrzymałe niczym tytan. Doskonale chroni i usztywnia strukturę nart, zapewniając jej niezwykłą wydajność!

 

fischer air tec race

 

AIR TEC TI – FREERIDE / TOUR

Narty przeznaczone do Freeride zostały wzmocnione Titanalem tylko w obszarze wiązań. Tak zastosowany Titanal poprawia stabilność nart i wytrzymałości na rozdzieranie wiązania, a tym samym nie wpływa na utratę elastyczności.